Kurumsal Kimlik Neden Önemlidir ?


Kurumsal Kimlik

Kurumsal kimlik firmanın iç ve dış dünyadan görünen yüzüdür. Kurumsal kimlik firmalarda ortaya çıkabilecek olan kimlik kargaşasını yok eder. Aynı zamanda iyi tasarlanmış bir kurumsal kimlik firmaların, müşterilerin ya da hitap edilen hedef kitlenin gözünde prestij kazanmalarını, firmaların saygınlığının artmasını sağlar. Ayrıca, etkili ve akılda kalıcı şekilde oluşturulmuş bu kimlikler firmalar tarafından da özümsendiğinde, müşterilerin gözünde firmalara olan güveni artırarak, firmaların akıllarda daha çok yer etmesine olanak sağlar.

Neden Biz?

 Tasarımı tamamen istekleriniz doğrultusunda şekillenecektir.  Logon Bilişim olarak müşteri talep ve ihtiyaçlarını belirledikten sonra ekiplerimiz bir ön çalışma içine girer bu çalışmanın sonucunda oluşan tasarım müşteriye sunulur eğer müşteri tasarımda herhangi bir değişiklik isterse kurumsal kimlik formatına uygun şekilde revizyon gerçekleştirilir.

Marka Kişiliği

Bir kurumsal kimlik, markanızın değerlerinin ve “kişiliğinin” görsel temsilidir. Kimlik tasarımı temel olarak markanızın tonunu belirler ve kitlenizdeki belirli duyguları uyandırmak için kullanılır. Marka kimliğiniz, şirketinizin genel mesajını iletmek ve iş hedeflerinizi tanıtmak için tasarlanmalıdır.

Farklı Mesaj

Kurumsal kimliğiniz, sektörünüzde ayırt edilmenize ve markanızın doğru bir şekilde konumlandırılmasına yardımcı olur. Profesyonel bir ekip tarafından tasarlanan kreatif bir kurumsal kimlik tasarımı, pazarınızdaki potansiyel müşterilerin dikkatini çekmenize yardımcı olacaktır.

Farkındalık Yaratmak

Kurumsal kimlik kiti oluşturmak, markanızın bilinirliğini artırmaya yardımcı olan tüm pazarlama materyallerinizin ön planda olmasını sağlar. Markanızın pazarlama faaliyetlerini gerçekleştirdiğiniz tüm fuar ve etkinliklerde, hedef kitlenizle daha fazla temas kurabilir ve daha akılda kalıcı olabilirsiniz.

Kurumsal kimliğin kapsadığı materyallerden bazıları;

 • Logo Tasarımı
 • Şirket İçinde Kullanılacak Materyaller
  (Kartvizit, Diplomat Zarf, Antetli Kağıt vb.)
 • Ambalaj
 • Ofset Baskı Materyalleri
  (Broşürler, Kataloglar, Raporlar, El ilanları vb.)
 • Tabela
 • Promosyon Ürünleri
 • Tekstil
 • Web sitesi

Marka Sadakati

Etkin bir kurumsal kimlik, hedef kitleniz ile aranızda bir bağlantı kurmanızı sağladığı için müşteri sadakati ve markanıza güven duyulmasına yardımcı olur.